Ağız Kanseri Nasıl Geçer: Ağız Kanserine Bitkisel Tedavi

Ağız Kanseri Nasıl Geçer: Ağız Kanserine Bitkisel Tedavi

ağız kanserine bitkisel tedavi
ağız kanserine bitkisel tedavi

Ağız kanseri için doğal çözüm önerileri şunlardır:

Ağız kanserine ne iyi gelir: Ağız kanseri bitkisel tedavi

1. Ağız kanserine iyi gelen bitkiler: Karanfil Yağı

– Ağız içerisindeki yaralar ve ağız kanseri için en etkili çözüm karanfil yağıdır. Karanfil yağı ağrı kesici özelliklere sahiptir. Yaraların neden olduğu ağrıları azaltırken aynı zamanda var olan inflamasyon ve enfeksiyonlarda rahatlama sağlar. Ağız içerisindeki bakterilerin, virüslerin ve mikropların ölmesine yardımcı olur. Antiseptik özellikleri ile tüm zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

– Biraz karanfil yağı su ile seyreltilir. Ardından pamuk yardımı ile yaraların üzerine uygulanır. Bir süre yaraların üzerine bekletilir ve ağız su ile çalkalanır. İşlem günde 1 ya da 2 kez düzenli olarak 10 gün boyunca yapılmalıdır.

2. Hidrojen Peroksit

– Hidrojen peroksit, kanser hücrelerine neden olan bakteri ve virüslerin ölmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yaraların çoğalmasını engeller.

-Ağız kanseri için hidrojen peroksit kullanılacaksa biraz su ile karıştırılıp gargara olarak kullanılabilir. Günde 2 ya da 3 kez düzenli olarak yapılması önerilir. 2 ya da 3 ay düzenli olarak kullanılmalıdır.

– Gargara sırasında hidrojen peroksit karışımı kesinlikle yutulmamalıdır.

3. Ağız kanserine iyi gelen yiyecekler: Havuç Suyu

–  Ağız kanseri için havuç suyu da önerilen çözümler arasındadır. Yaraların azalmasına yardımcı olur ve mukoza yapısının korunmasını sağlar. Tahrişi azaltır.

– Havuç içerdiği vitaminler, mineraller ve çeşitli enzimler ile son derece etkilidir. Havuç suyu düzenli olarak tüketilebilir. Ayrıca gargara olarak da kullanılabilir.

– Havuç içerdiği lif ve folik asit ile etkili bir kanser savaşçısıdır.

– Havuç salata ve yemeklere eklenerek de tüketilebilir.

4. Ağız ve gırtlak kanseri için şifali bitkiler: Sarımsak ve sarımsak gargarası

– Sarımsak da ağız kanseri için önerilen çözümlerden biridir. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur ve kısa sürede rahatlama sağlar.

– Sarımsak antibiyotik ve anti bakteriyel özellikler gösterir. Enfeksiyonların kontrol altına alınmasına yardımcı olurken birçok hastalık için etkili olan tıbbi özellikleri vardır.

– Sarımsak ağız kanseri tedavisinde etkili olan anti enflamatuar, anti bakteriyel, anti viral, anti mantar ve anti alerjik özellikler gösterir.

– Sarımsak ayrıca vücutta bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. İçerdiği kükürt ile kanser hücrelerinin büyümesini engeller.

– Çiğ ya da pişmiş sarımsak düzenli olarak tüketilebilir. Salata ve yemeklere eklenmesi önerilir. Alternatif olarak bir bardak suyun içerisine birkaç diş ezilmiş sarımsak eklenir. Bu karışım her gün düzenli olarak tüketilir.

5. Ağız kanserine yararlı bitkiler: Zerdeçal

– Zerdeçal da ağız yaraları ve ağız kanseri için önerilen bitkisel çözümlerden biridir. Yaraların yayılmasını engeller.

– Çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan zerdeçal toksinlerin ve kansere neden olan serbest radikallerin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

– Zerdeçal; anti mantar, anti bakteriyel, anti viral, anti enflamatuar ve antiseptik özellikler içerir. Bu özellikleri ile kanserli hücrelerin ölmesini sağlar. Ayrıca kanser hücrelerini öldürmede etkili olan kurkumin adlı bir madde de içermektedir.

– Zerdeçal ile biraz su karıştırılır. Macun kıvamına getirilir ve yaraların üzerine uygulanır. Bir süre bekletilir ve ağız su ile çalkalanır.

– Bir bardak süt ya da suyun içerisine zerdeçal eklenerek de tüketilebilir.

– Alternatif olarak bir bardak kaynar suyun içerisine biraz zerdeçal eklenir. Demlenmesi için 5 dakika kadar beklenir ve çay şeklinde düzenli olarak tüketilir.

Tüm bu çözümler ağız kanseri ve ağız yaraların tedavisinde kullanılabilir. Ancak düzenli olarak kullanıldıklarında etkili sonuçlar alınabileceği unutulmamalıdır. Ağız kanseri durumunda bitkisel çözümlerin yanı sıra mutlaka doktor ve ilaç tedavisi de gerekmektedir. Bitkisel tedavi ve ilaç tedavisi yine doktora danışılarak bir arada götürülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir