Bursite Ne İyi Gelir: Bursit İçin Bitkisel Çözüm

Bursite Ne İyi Gelir: Bursit İçin Bitkisel Çözüm

bursit için bitkisel çözüm
bursit için bitkisel çözüm

Bursit için doğal çözüm önerileri:

Bursit nasıl geçer: Bursite bitkisel çözüm

1. Bursit buz tedavisi

– Bursit durumunda eklemlerde oluşan iltihap ve ağrıların azaltılması için buz uygulaması yapılabilir. Buz uyuşma sağlar ve rahatsızlıkları azaltır.

– Birkaç buz küpü plastik bir torbaya konulur. Ardından bir havlu ile sarılır. Bu havlu etkilenen alanlara kompres olarak 15 dakika kadar uygulanır. Uygulama günde birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

2. Bursite sıcak kompres

– Sıcak kompres de buz uygulaması gibi etkilidir. İltihabın azalmasına yardımcı olur ve ağrıyı uzun sürede hafifletir.

– Bir havlu sıcak suca ıslatılır. Ardından fazla suyu sıkılır ve etkilenen eklem alanlarına uygulanır. 15 dakika kadar uygulamaya devam edilmesi yeterli olacaktır.

– Uygulamanın her gün düzenli olarak yapılması tavsiye edilir.

3. Bursit için şifalı bitkiler: Papatya

– Papatya sakinleştirici ve yatıştırıcı etkileri ile bursit tedavisinde mükemmel bir ilaçtır. Doğal anti inflamatuar özellikleri vardır. İnflamasyonu azaltmaya yardımcı olması için her gün 3 ya da 4 fincan kadar papatya çayı tüketilmesi önerilir.

– Alternatif olarak papatya yağı ile zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım eklemlere masaj yaparak uygulanır. Bir süre cilt tarafından emilmesi beklenir. Düzenli uygulandığında ağrının kısa sürede azalmasını sağlar. Kan dolaşımını artırır.

4. Bursit evde tedavi: Elma sirkesi ve bal

– Bursit tedavisinde elma sirkesi ve bal karışımı da kullanılabilir. İnflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve cildi nemlendirir.

– Biraz elma sirkesi ile bal iyice karıştırılır. Elde edilen karışım eklem alanlarına masaj yaparak uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama her sabah düzenli olarak yapılabilir.

5. Bursit tedavisi nasıl yapılır: Hint yağı

– Hint yağın birçok sağlık sorununda kullanılan çözümlerden biridir. İçerdiği enzimler sayesinde anti inflamatuar özellikler gösterir. Etkili bir ağrı kesicidir.

– Biraz hint yağı ısıtılır. Ardından etkilenen eklemler bu yağ ile ovulur. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak yapıldığında kısa sürede enflamasyon ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

6. Bursit evde çözüm: Patates

– Bursit nedeni ile oluşan iltihap ve ağrı için eklemlere patates de uygulanabilir. Püre haline getirilen patates eklemlere uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

– Alternatif olarak bir patates rendelenir. Bir bardak suyun içerisinde bir gece kadar bekletilir. Bu karışım kahvaltıdan önce içilir.

7. Bursite iyi gelen yağlar: Zeytinyağı

– Zeytinyağı da birçok sağlık sorununda kullanılan etkili çözümler arasındadır. Eklemlerdeki ağrı ve iltihabın azalmasına yardımcı olur. hareket kabiliyetini artırır.

– Biraz zeytinyağı ısıtılır. Ardından etkilenen cilt alanlarına masaj yapılarak uygulanır. Üzeri bandaj ile sarılarak 10 ya da 15 dakika bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

8. Bursite iyi gelen bitkiler: Zencefil

– Zencefil de içerdiği enzimler ile eklem sağlığı için önerilir. Kan dolaşımını düzene sokar ve olası inflamasyonu azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

– Her gün etkilenen bölgeye biraz zencefil yağı ile masaj yapılabilir.

– Alternatif olarak bir bardak kaynar suyun içerisine biraz zencefil eklenir. Bir süre demlenmesi için beklenir. Daha sonra süzülür ve içerisine biraz da bal eklenerek tüketilir. Her gün birkaç fincan kadar tüketilebilir.

9. Acı biber

– Kırmızı acı biber sinir sağlığının korunmasına yardımcı olurken etkili ve doğal bir ağrı kesicidir. Olası şişlik ve iltihabı azaltır.

– Biraz elma sirkesi ile acı kırmızı biber karıştırılır. Bu karışım kaynatılır ve soğuması beklenir. Daha sonra etkilenen eklem alanlarına masaj yapılarak uygulanır.

– Alternatif olarak kaynar suyun içerisine biraz acı biber eklenir. Bir süre dinlendirilir ve süzülerek içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir