Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir: Göğüs Ağrısı İçin Doğal Çözüm

Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir: Göğüs Ağrısı İçin Doğal Çözüm

göğüs ağrısı için doğal çözüm
göğüs ağrısı için doğal çözüm

Göğüs ağrısı birçok sağlık sorunu nedeni ile oluşabilir. Ağrı ile birlikte göğüs bölgesinde sıkışma, yanma, basınç ve ağırlık da hissedilebilir. Göğüs ağrısının ana nedeni kas ağrıları olsa da kimi durumlarda kalp krizi gibi ciddi sağlık sorunları nedeni ile de oluşabilir. Ayrıca diyabet, obezite, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol durumunda da görülebilmektedir. Göğüs ağrısı çok şiddetli ise en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Kas ağrısı ya da ciddi olmayan nedenler ile oluşan göğüs ağrısı için bazı bitkisel çözümler kullanılabilir. Göğüs ağrısına doğal çözüm önerileri şunlardır:

Göğüs ağrısı nasıl giderilir: Göğüs ağrısına bitkisel çözüm:

1. Göğüs ağrısına iyi gelen besinler: Sarımsak:

– Sarımsak göğüs ağrısı için en etkili çözümlerden biridir. Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kolesterolü düşürür ve arterlerde tıkanmayı engeller. Kan akışı içerisinde vücut dokularına daha fazla oksijen taşınmasına da yardımcı olmaktadır.

– ½ çay kaşığı sarımsak suyu bir bardak sıcak suya eklenerek karıştırılır ve tüketilir. Her gün düzenli olarak içilmesi önerilir.

– Sarımsak yemek ve salatalara da eklenebilir.

2. Göğüs ağrısına iyi gelen bitkiler: Zencefil:

– Göğüs ağrısı durumunda zencefil de kullanılan çözümlerden biridir. İçerisindeki gingerol ile son derece etkili bir çözümdür. Aynı zamanda etkili ve doğal antioksidan özellikleri vardır.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz zencefil eklenir. Bir süre demlenmesi için beklenir ve süzülerek tüketilir. Her gün birkaç bardak kadar tüketilmesi önerilir.

– Zencefil salata ve yemeklere de eklenebilir.

– Bu besin yüksek kolesterolü azaltmaya yardımcı olur. Kan damarlarındaki hasarı azaltır. Ayrıca, herhangi bir kardiyovasküler problemin önlenmesine de yardımcı olacaktır.

3. Göğüs ağrısını ne geçirir: Zerdeçal:

– Zerdeçal da zencefil gibi etkili bir çözümdür. Göğüs ağrısının kısa sürede azalmasına yardımcı olur. İçerisindeki kurkumin maddesi ile ağrıların kontrol altına alınmasını sağlar. Ayrıca etkili ve güçlü anti inflamatuar özellikleri ile de bilinir.

– Bir bardak su ya da sütün içerisine yarım çay kaşığı zerdeçal tozu eklenir. Biraz ısıtılır ve içerisine biraz da bal eklenerek tüketilir. Bu karışım her gün düzenli olarak tüketilmelidir.

4. Göğüs ağrısı için şifalı bitkiler: Acı biber:

– Acı biber de göğüs ağrısının azaltılması için kullanılabilir. Ağrı kesici özelliklerini yanı sıra balgam söktürücü özellikleri de vardır. Etkili ve doğal anti inflamatuar özellikler içerir. Kan akışını artırır.

– Sıcak süt ya da sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı kırmızı acı biber eklenir. İyice karıştırılır ve düzenli olarak tüketilir.

5. Göğüs ağrısına iyi gelen bitkiler: Fesleğen yaprakları

– Fesleğen yaprakları da göğüs ağrısı tedavisinde önerilir. Ağrıların azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda kan damarlarını besler. Magnezyum açısından son derece zengindir. Ayrıca içerdiği A vitamini ile arterlerde plak birikimini ve tıkanıklığı engeller. Yüksek kolesterol ve tıkanmaya engel olur.

– Göğüs ağrısı tedavisi için bir bardak sıcak suyun içerisine 10 adet fesleğen yaprağı eklenir. Demlenmesi için beklenir ve süzülür. İçerisine bir çay kaşığı bal eklenerek her gün özellikle aç karna tüketilir.

6. Göğüs ağrılarına ne iyi gelir: Yonca:

– Göğüs ağrısı için önerilen bir diğer çözüm yoncadır. Yonca kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve arterlerin tıkanmasını engeller. Kan akışını artırır ve dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar.

– Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı yonca yaprağı eklenir. Yaklaşık 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Daha sonra çay şeklinde tüketilir. Günde birkaç bardak tüketilmesi önerilir.

– Yonca çayı içilmeden önce doktora danışılmasında fayda olacaktır.

Tüm bu bitkisel çözümler göğüs ağrılarının azaltılmasına yardımcı olması için düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir