Göz Altındaki Morluklara Ne İyi Gelir: Göz Altındaki Morluklar İçin Bitkisel Çözüm

Göz Altındaki Morluklara Ne İyi Gelir: Göz Altındaki Morluklar İçin Bitkisel Çözüm

göz altındaki morluklar için bitkisel çözüm
göz altındaki morluklar için bitkisel çözüm

Göz altındaki morluklar neden olur?

Göz çevresindeki koyu halkalar en sık görülen estetik sorunlardan biridir. Bu koyu halkaların ve morlukların nedeni genellikle beslenme eksikleri ve yorgunluktur. Uykusuzluk da bu soruna neden olabilir. Özellikle kadınlarda demir veya mineral eksiklikleri koyu halkaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için kozmetik ürünler tercih edilir. Ancak bu ürünler içerisindeki kimyasallar nedeni ile cildin uzun vadede zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle bitkisel çözümlerin kullanılması önerilir. Bitkisel ve doğal çözümler daha kalıcı ve sağlıklı sonuçlar vermektedir. Göz altıdaki morluklar için doğal çözümler şunlardır:

Göz altındaki morluklar nasıl giderilir: Göz altındaki morluklara doğal çözüm

1. Göz altındaki morluklar için ne yapılmalı: Uyku düzenine dikkat edilmelidir.

– Göz çevresindeki koyu halkaların ve morlukların azaltılması için uyku düzenine önem verilmesi önerilir. Uykusuzluk bu sorunun temel nedenidir.

– Her gün 8 saat kadar uyunması önerilir. Ayrıca erken uyunmalı ve erken kalkılmalıdır.

2. Göz altındaki morluklara çözüm: Göz altı morluklarına patates

– Patates ağartıcı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda cilt bakımında da yaygın olarak kullanılır.

– Bir adet çiğ patates rendelenir. Ardından suyu sıkılır ve pamuk yardımı ile göz altına uygulanır. Bir süre burada bekletilir. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar bekletilmesi yeterlidir. Ardından normal su ile alan durulanır. Cilde bir nemlendirici uygulanır.

– Alternatif olarak patates dilimler halinde kesilir. Ardından göz altına kompres olarak uygulanır. 15 dakika kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Patates ile yapılan uygulamalar haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

3. Göz altı morlukları için maske: Domates

– Domates de cildi beyazlatmak için önerilen çözümler arasındadır. Bu özelliği ile göz altındaki koyu lekeler için de kullanılabilir.

– Domates ezilir ve püre haline getirilir. Ardından domates suyu ile limon suyu karıştırılır. Göz altına pamuk yardımı ile cilde uygulanır. 15 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra alan su ile durulanır.

4. Göz altı morluklarına en iyi çözüm: Salatalık

– Salatalık doğal bir büzücü olarak bilinir. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını geliştirir ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı olur.

– Bir adet salatalık rendelenir. Ardından suyu sıkılır. Salatalık suyunun içerisine yarım çay kaşığı bal eklenir. Karıştırılır ve cilde uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Bal cildi nemlendirirken aynı zamanda cilt sağlığının korunmasına da yardımcı olur.

5. Göz altı morluklarına badem yağı

– Badem yağı kan dolaşımını uyarmaya yardımcı olur. İçerdiği E vitamini ile cilt yapısını besler ve geliştirir. Her gece yatmadan önce cilde biraz badem yağı ile masaj yapılabilir. İçerdiği enzimler ile cilt yapısını geliştirir.

– Badem yağı düzenli olarak uygulandığında cildin esnekliğini de korur.

6. Göz altı morlukları için maske: Nane ve gül suyu

– Nane suyu ile gül suyu eşit miktarda karıştırılır. Bu karışım göz çevresine pamuk yardımı ile uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından alan ılık su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapıldığında cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Koyu halkaların kısa sürede azalmasını sağlar.

– Gül suyu tek başına da kullanılabilir. Tüm cilde uygulandığında tonik etkisi yaratır.

7. Göz altı morlukları için doğal maske: Rezene tohumu

– Rezene tohumunun soğutucu özellikleri vardır. Bu özelliklerinin yanı sıra cildi besler ve cilt tonunun dengelenmesini sağlar. Aynı zamanda göz çevresini yatıştırır ve sakinleştirir.

– Bir bardak suyun içerisine biraz rezene konulur. Ardından demlenmesi beklenir. Soğuduktan sonra pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Bu uygulama her gün düzenli olarak 15 gün boyunca yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir