İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir: İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir: İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri
istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal çözüm önerileri şunlardır:

İstenmeyen tüyler nasıl azalır: İstenmeyen tüylere doğal çözümler

1 – İstenmeyen tüyler için bitkisel yağlar: Yağ ile masaj yapmak:

İstenmeyen yerlerde büyüyen kıllar insanları çok rahatsız eden bir durumdur. Vücuttaki bu kılları yok etmek için en iyi çözüm yollarından biri yağ ile masaj yapma yöntemidir. Yağ masajı, vücutta kıl temizlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda gün içindeki çalışma sonrası dinlenmek için de etkili olur. İstenmeyen kıllardan kurtulmak bakımından bu basit uygulama sırasında etkilenen bölgelere masaj yapmak için Hint yağı, hardal yağı gibi bazı sıcak yağlar kullanılır.

2 – İstenmeyen tüyler için limon kürü: Limon, bal ve şeker:

Bu yöntem, uygulamak için çok basit bir ev yapımı ağda ürünüdür. Bu malzemelerin karışımında belli bir tutarlılık halinde olması için jel haline dönüşüne kadar yüksek sıcaklıkta mikrodalga gerekir. Sadece bal, limon, şeker karıştırmak gerekmektedir. Ancak, ciltte yanıklara neden olmaması için yapılan ağdanın biraz soğuması beklenmelidir. Bu ağda cilt üzerinde ince bir hamur tabakası olarak uygulanır. Ardından, tüylerin çıktığı yöne doğru kaba bez kullanarak çekmek gerekecektir. Bu işlemden sonra, cilt yüzeyi temizlenir, parlak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için cildi nemlendirmek gerekir.

3 – İstenmeyen tüylere iyi gelen bitkiler: Zerdeçal toz ve gram un:

Bir başka yöntem olan bu uygulama, hassas cilde sahip olanlarda istenmeyen tüyler için kullanılması sırasından biraz dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hindistan ‘da çok popüler olan bu ilacı hazırlamak için gram un, zerdeçal tozu ve lor kullanarak bir macun elde edilir. Aşırı kılları yok etmek için etkili alanlara nazikçe sürülür ve 30 dakika kadar kuruması için bekletilir. Sonra vücuttaki tüyleri ters yönde yavaş yavaş ovmak gerekir. Daha sonra, soğuk su ile durulanır. İstenmeyen kıllardan kurtulmak için, yaklaşık 4 ay içinde haftada bir kez bu macun uygulamalıdır ve kesinlikle olumlu sonuçlar görmeye başlanacaktır.

4 – İstenmeyen tüyler için zerdeçal kürü: Zerdeçal ve tuz:

Zerdeçal ile tuz karıştırılarak macun kıvamında bir karışım elde edilir. İstenmeyen kılların büyümesini engellemek amacıyla Hindistan’da kullanılmaktadır. Bu macun yapmak ve uygulamak için deniz tuzu ile taze zerdeçal karıştırılır. Etkili alan üzerinde 10 dakika kadar bırakılır ve sonra yavaşça ovularak su ile durulanır. Aslında, bu ilaç kıllardan kurtulmak için tüm vücut yüzeyine uygulanabilir. Ancak yapılan bu peeling hareketi, kılların yeniden büyümesini yavaşlatmak için yardımcı olabilir.

5 – İstenmeyen tüyler için doğal yöntemler: Nohut unu:

Nohut unu Hindistan’da yıllar önce istenmeyen vücut kıllarının büyümesini yavaşlatmak için kullanılmaktadır. Bu doğal ilacı hazırlamak için, ½ kase nohut unu, 1 çay kaşığı zerdeçal tozu, ½  kase süt ve 1 çay kaşığı taze krema gerekmektedir. Nohut unu büyük bir kap içine konur ve içine süt, zerdeçal ve taze krema eklenir. Pürüzsüz bir macun elde etmek için tüm bu malzemeler karıştırılır. Tüylerin çıktığı yöne doğru yüz ya da vücut alanları üzerine bu macun sürülür. Daha sonra, 30 dakika beklenir ve tüylerin çıkış yönünün tersine el yardımı ile hafifçe macun ovulur. Ardından  son olarak cilt su ile yıkanır.

6 – İstenmeyen tüyleri azaltmak için ne yapılmalı: Patates:

Patates kılları aydınlatma ve doğal beyazlatma özelliği içerir. Bu uygulamayı hazırlamak için, 1 kase soyulmuş ve ezilmiş patates, 1 kase sarı mercimek, 1 çorba kaşığı bal, 4 çorba kaşığı limon suyu ve 1 elek gerekmektedir. Öncelikle sarımercimek emmesi için bir gece su içinde bekletilir ve macun kıvamına getirilmek için patatesler ile birlikte elek üzerine konur. Bir kaşık ile bastırılıp suyu çıkarılır. Daha sonra bal, limon suyu ve mercimek macunu ile bu patates suyu eklenir. Ardından iyice karıştırılır. Uzayan kılları yok etmek için yüz ve vücut parçaları üzerine bu macun uygulanır.

7 –  İstenmeyen tüyleri azaltma yöntemleri: Şeker, su ve limon suyu:

Bu karışım yapmak için dörtte bir fincan limon suyu, dörtte biri fincan su ve 2 bardak şeker kullanmak gerekir. Bir tava ısıtılır ve belirtilen bu malzemelerin hepsi içine dökülür. Kısık ateşte tamamen eriyene kadar malzemeleri karıştırmak gerekir. Elde edilen kalın, kahverengi macun kullanılabilecek şekilde biraz soğuması için bekletilir. Parmakların arasında biraz üfleyerek soğutulan bu macun kıllı bölgeye uygulanır. Tüylerin çıkış yönüne doğru temiz bir bez gibi herhangi bir ağda şeriti kullanarak çekilir. Her şey bittikten sonra gözenekleri sıkılaştırmak için cildin üzerine büzücü özelliği olan buz uygulanabilir.

8 – İstenmeyen tüylerden nasıl kurtulunur: Limon suyu ve su:

Limon suyu ve su, vücutta istenmeyen kılların yok edilmesi için doğal ve en basit ama en yararlı çözüm yollarından biridir. Bu kolay yöntem için, bir kap içine 150 ml su ve 10 ml limon suyu sıkarak elde edilen karışımı yüz üzerinde maske olarak kullanmak mümkündür. Ayrıca, sonradan yaklaşık 30 gram Gram un eklenir ve iyice karıştırılır. Ardından kılların bulunduğu yüz üzerine bu sarı macun uygulanır. Yüzdeki çirkin kılları temizlemek için kılın büyüme yönüne doğru yüz ovulmadan önce yaklaşık 15 dakika kadar beklenir.

9 – İstenmeyen tüylere son: Limon suyu ve bal:

Yüz bölgesindeki kılların büyümesini yavaşlatmak ve istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için doğal çözüm yolu olarak seçilen basit bir ev ilacıdır. Yumuşak bir karışım oluşturmak için 40 ml bal içine 10 ml limon suyu sıkmak gerekir. Ardından, yüzdeki kılların çıkış yönünde karışım ovuşturarak bir pamuklu çubuk yardımı ile sürülür. Ardından, bu uygulama yapıldıktan 15 dakika sonra yüz yıkanabilir. Olumlu sonuç almak için haftada en az iki kez bu uygulamayı tekrarlamak gerekmektedir. Daha sonra yüzdeki kıl durumunda gözle görülür bir iyileşmeden sonra her hafta bu ilacı kullanmaya başlamak gerekir.

10 – İstenmeyen tüyler için kesin bitkisel çözüm: Şeker ve limon suyu:

İstenmeyen kılları ortadan kaldırmak için, 30 gram şeker, 10 ml taze sıkılmış limon suyu karıştırılır ve içerisine 150 ml su dökmek gerekir. Sonra iyice karıştırılan bu karışımı, kılların büyüme yönüne doğru yüz üzerine uygulamak için kullanmak gerekir. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra sürülen bu macun soğuk su ile yıkanır ve yavaşça yüz bölgesi ovalanır. Taneli limon ve şeker karışımı yüzdeki istenmeyen kılları kaldırmak için yardımcı olan bir hafif peeling maddesi olarak etki eder. Aslında, limon suyu doğal bir anti septiktir ve büzücü olarak etki etmektedir. Çok kısa bir süre içinde istenen sonucu görmek için haftada en az bir kez bu uygulamanın tekrar edilmesi gerekmektedir.

Günümüzde, birçok kişi vücut kıllarından hızlı bir şekilde kurtulmak istiyor ve bunun için çeşitli yollar seçiliyor. Ancak, kıllardan kurtulurken hiçbir iz bırakmayan güvenli çözüm yolları tercih edilmektedir. Bu durumda, dikkatsiz tıraştan kaynaklı izlerden kurtulmak için doğal ipuçlarını denemek faydalı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir