Kilo Vermek İçin Ne İçmeli: Kilo Verdiren içecekler

Kilo Vermek İçin Ne İçmeli: Kilo Verdiren içecekler

kilo verdiren içecekler
kilo verdiren içecekler

Kilo vermek için beslenme düzenine mutlaka dikkat edilmelidir. Bazı içeceklerin tüketilmesi de kilo verme sürecine yardımcı olur. Kilo vermeye yardımcı olan içecekler şunlardır:

Kilo vermek için neler yapılmalı: Kilo vermenin yolları:

1. Kilo verdiren sebzeler

– Sebze suları kilo verilmesinde oldukça etkilidir. Çiğ ve lifli sebzelerin suyu sıkılarak içilmelidir. Özellikle brokoli, lahana ve ıspanak suyu içilebilir.

2. Kilo verdiren meyveler: Üzüm suyu

– Üzüm suyu C vitamini açısından son derece zengindir. Bu içeriği ile bağışıklığı korur ve metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Kilo verme sürecini olumlu etkilerken karaciğer detoksuna yardımcı olur. Vücuttaki toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlar.

– Özellikle her sabah kahvaltıda üzüm suyu içilmesi kilo verme sürecini hızlandıracaktır.

3. Kilo vermek için yeşil çay

– Yeşi çay içerdiği antioksidanlar ile cilt ve saç sağlığını için son derece faydalıdır. Genel sağlığında korunmasına yardımcı olan yeşil çay aynı zaman kilo verme sürecini hızlandırır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz yeşil çay eklenir. 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Daha sonra süzülür ve içerisine biraz limon suyu eklenerek tüketilir. Günde birkaç bardak kadar tüketilmesi tavsiye edilir.

4. Kilo vermek için yoğurt

– Yoğurt kalsiyum bakımından zengindir ve kilo azaltmada çok etkilidir. Var olan yağların hızla yakılmasını sağlar. Aynı zamanda yağ üretimini azaltır.

– Her gün birkaç kase yoğurt düzenli olarak tüketilebilir.

5. Kilo vermek su içmek

– Su tüketimi yeterli miktarda olduğunda yağ hücrelerinin daha hızlı yakılması sağlanır. Vücuttaki toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlar. Her gün 2 ila 3 litre su içilebilir.

– Gün içerisinde özellikle birkaç bardak ılık su tüketilmelidir.

6. Zayıflamanın yolları: Whey protein

– Whey protein günümüzde ülkemizde de sık kullanılmaktadır. Kadınlarda vücutta biriken yağların azaltılmasına yardımcı olur. Kilo vermek için de son derece etkilidir. Metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda iştahın kontrol altına alınmasını sağlar.

7. Zayıflatan içecekler: Hindistan cevizi suyu

– Hindistan cevizi suyu da kilo verilmesine yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırdığı için yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Aynı zamanda mide ülseri ve diğer mide sorunları için önerilir.

– Her gün 1 ya da 2 bardak kadar hindistan cevizi suyu tüketilmesi önerilir. Enerji seviyelerinin artmasına da yardımcı olur. Tüm toksinlerin vücut dışına atılmasını sağlar.

8. Kahveyle kilo verme

– Kahve tüketimi de kilo verilmesine yardımcı olan uyaranlar içerir. Vücut ısısını yükseltir. Böylelikle yağların daha hızlı yakılmasını sağlar.

– Her gün iki fincan kadar kahve düzenli olarak tüketilebilir.

9. Sütün kilo vermede etkisi

– Yağsız süt kilo verilmesine yardımcı olan besinlerden biridir. Kalori dengesinin korunmasını sağlar. Her gün 1 bardak kadar yağsız süt tüketilebilir. Kalsiyum açısından zenginleştirilmiş süt aynı zamanda vücut için gerekli olan proteinleri ve vitaminleri de içerir.

10. Kilo verdiren bitkiler: Kızılcık suyu

– Taze kızılcık suyu da kilo kaybına yardımcı olan içeceklerden biridir. Hücre hasarını azaltır ve aynı zamanda genel sağlığın korumasına yardımcı olan antioksidanlar da içerir. Yağ asitleri açısından son derece zengindir. İdrar söktürücü özellikleri de vardır. Toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olduğu için idrar yollarındaki sorunların engellenmesini sağlar. Her gün bir bardak kadar kızılcık suyu düzenli olarak tüketilebilir.

Kilo verme sürecinin hızlanması için diyet programlarının yanı sıra tüm bu içecekler tüketilebilir. Özellikle yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olan limon suyu ve yeşil çay son derece etkilidir. Ayrıca düzenli egzersiz yapılması gerektiği de unutulmamalıdır. Her gün 30 dakika kadar yürüyüş ve hafif tempolu koşu gibi egzersizler yapılabilir. Bol su tüketilmelidir. Beslenme düzenine de dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Uygun beslenme programı ve egzersiz programı için bir diyetisyene de başvurulabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir