Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir: Saç Dökülmesi İçin Yumurta Maskesi

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir: Saç Dökülmesi İçin Yumurta Maskesi

saç dökülmesi için yumurta maskesi
saç dökülmesi için yumurta maskesi

Saç dökülmesi nasıl durur?

Yumurta protein ve vitamin açısından son derece zengin bir kaynaktır. Saç maskesi olarak kullanıldığında saçların dökülmesini engeller ve saç sağlığının korunmasını sağlar. Saç yapısını beslerken aynı zamanda saçların daha parlak ve canlı olmasına yardımcı olur. Yumurta maskelerinde sadece yumurta akı ya da sadece yumurta sarısı kullanılabilir. Bir bütün yumurta da kullanılmaktadır.

Saç dökülmesini ne önler: Saç dökülmesi için maske tarifleri

1. Saç dökülmesi için yumurta maskesi Sarısı:

– Yumurta sarısı, protein, yağ asitleri ve vitaminler açısından oldukça zengindir. Saç dökülmesini engellerken aynı zamanda saç köklerini de güçlendirir.

– Yumurta sarısı içerdiği yüksek protein ile saçlardaki matlaşmanın azalmasına yardımcı olur. Daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Yumurta sarısı maskesi saçları besler. Saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini engeller.

– Yumurta sarısı saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Dökülmeyi engellemeye yardımcı olan A vitamini, D vitamini ve E vitamini içerir.

– Yumurta sarısı ile saç maskesi yapmak için zeytinyağı kullanılabilir. Zeytinyağı da saçları güçlendirir ve besler. Saç köklerinin nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda saçlardaki bakterileri ve kiri temizler.

– Yumurta sarısı ve zeytinyağı maskesi saç kaybını önler. Saç yapısının daha güçlü, sağlıklı, parlak ve ipeksi olmasını sağlar.

Saç dökülmesine evde çözüm: Yumurta sarısı ile saç maskesi nasıl hazırlanır?

– Büyük bir kase içerisinde iki adet yumurta sarısı iyice çırpılır. İçerisinde iki çay kaşığı da zeytinyağı eklenir. Yarım su bardağı su ilave edilerek iyice karıştırılır.

– Elde edilen karışım saç köklerine parmak uçları yardımı ile masaj yapılarak uygulanır. Ardından saçlar bir duş başlığı ile kapatılır.

– Yaklaşık 20 ya da 30 dakika kadar saçlarda bekletilir. Ardından saçlar bitkisel ve hafif bir şampuan ile yıkanır.

2. Saç dökülmemesi için yumurta:

– Yumurta akı özellikle yağlı saçlar için önerilir. Yağlı ciltli kişilerde saç köklerindeki gözenekler tıkanır ve sivilce sorunu daha çok görülür. Bu da saç dökülmesine ve saçların daha sağlıklı olmasına neden olabilir.

– Yumurta akı saç derisindeki enfeksiyonun azalmasına yardımcı olur. Saç hasarını engeller.

– Yumurta akı da zeytinyağı ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca bal ile de kullanılmaktadır.

– Bal saçları nemlendirirken aynı zamanda saç köklerindeki ölü deri hücrelerinin ve kirin arınmasını sağlar. Saç dökülmesini engellerken aynı zamanda saç yapısını güçlendirir.

Saç dökülmesine yumurta maskesi nasıl hazırlanır?

– Bir kavanoza iki adet yumurta akı konulur. Ardından içerisine iki çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı konulur.

– Bir süre bekletilir ve karıştırılır. Ardından saç köklerine maske olarak uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 30 dakika kadar bekletilir. Daha sonra saçlar bitkisel ve hafif bir şampuan ile yıkanır.

– Saçlar yıkanırken soğuk su kullanılması önerilir.

Saç dökülmesine yumurta iyi gelirmi?

Saç dökülmesini engellemek için yumurta sarısı ve yumurta akı maskeleri son derece etkili sonuçlar vermektedir. Haftada iki kez düzenli olarak uygulanması tavsiye edilir. Düzenli kullanıldığında saç yapısının güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda saç köklerini besler ve nemlendirir. Gözeneklerin tıkanmasını engeller. Saç dökülmesini önlemek için diğer bitkisel çözümler de kullanılabilir. Bitkisel çözümler kimyasal içeriği olan kozmetik ürünlerden daha sağlıklıdır. Eğer saç dökülmesi çok yoğunsa ve kelliğe neden oluyorsa mutlaka en kısa zamanda bir cilt doktoruna danışılmalıdır. Dökülme ve kel alanlarda artış olmadan saç dökülmesinin kontrol altına alınması gerekir. Doktor tedavisine ek olarak yine doktora danışılarak yumurta maskelerinin kullanımına devam edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir