Tırnakların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalı: Tırnakların Uzaması İçin Bitkisel Çözüm

Tırnakların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalı: Tırnakların Uzaması İçin Bitkisel Çözüm

tırnakların uzaması için bitkisel çözüm
tırnakların uzaması için bitkisel çözüm

Tırnaklar nasıl uzar?

Tırnaklar protein adlı keratinden oluşur. Tırnak yapısı sert bir yapıya sahip olsa da oldukça hassastır. Bazı besin eksiklikleri, kullanılan ilaçlar, sağlık sorunları ya da hormonal değişiklikler tırnak yapısının bozulmasına neden olabilir. Bu durum tırnakların uzama hızını da engeller.

Tırnakların daha hızlı uzaması için genellikle kozmetik ürünler kullanılır. Ancak kullanılan kozmetik ürünler içerdikleri kimyasallar ile tırnak yapısının uzun vadede bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle bitkisel çözümlerin kullanılması önerilir. Önerilen bitkisel çözümler şunlardır:

– Zeytinyağı

– Portakal suyu

– Limon suyu

– Hindistancevizi yağı

– At kuyruğu

– Domates

– Keten tohumu yağı

– Biotin

Tırnakların uzaması için ne yapılır: Tırnakların uzaması için doğal yöntemler

Tırnakların uzaması için doğal çözüm önerileri şunlardır:

1. Zeytinyağıyla tırnak bakımı

– Tırnakların hızla uzaması için en etkili çözüm zeytinyağıdır. Zeytinyağı tırnak yapısının güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda tırnak yapısını güçlendirir. Tırnak ve tırnak kenarlarının nemli kalmasını sağlar.

– Zeytinyağı içerdiği E vitamini ile kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda hasarlı tırnakların iyileştirilmesini sağlar.

– Biraz zeytinyağı ısıtılır. Ardından tırnaklar üzerine masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 30 dakika kadar tırnaklarda bekletilir. Daha sonra eller su ile durulanır.

– İşlem her gün düzenli olarak birkaç hafta boyunca yapılmalıdır.

2. Tırnak uzatmanın yolu: Portakal suyu

– Portakal suyu da tırnakların hızla uzamasına yardımcı olur. Tırnak yapısını geliştirir ve içerdiği C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerisindeki folik asit ile tırnak sağlığı için son derece faydalıdır.

– Biraz taze portakal suyu tırnakların üzerine uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından eller ılık su ile yıkanır. İşlem her gün düzenli olarak yapılabilir.

3. Tırnak uzatmanın doğal yolları: Limon suyu

– Limon suyu da portakal suyu gibi C vitamini açısından zengindir. Bu içeriği ile tırnakların güçlü kalmasını sağlar ve daha hızlı uzamasını teşvik eder. Tırnak yapısının daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

– Biraz limon suyu ile zeytinyağı karıştırılır. Mikrodalgada ısıtılır ve ılık halde tırnaklara uygulanır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

– Alternatif olarak birkaç dilim limon ile tırnaklar ovulabilir. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

4. Tırnak uzatan yağlar: Hindistan cevizi yağı

– Tırnakların hızla uzaması için hindistan cevizi yağı da kullanılabilir. Zeytinyağı gibi tırnak yapısının güçlenmesine ve nemli kalmasına yardımcı olur.

– Biraz Hindistan cevizi yağı tırnaklara uygulanır. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapılmalıdır.

– Alternatif olarak sıcak sızma hindistan cevizi yağı yatmadan önce tırnaklara masaj yaparak uygulanır. Her gün düzenli olarak masaj yapılması önerilir.

– Biberiye yağı, bal ve biraz Hindistan cevizi yağı karıştırılır. Elde edilen karışım 15 ya da 20 dakika kadar alanda bekletilir. Ardından su ile durulanır.

– Uygulamanın her hafta düzenli olarak 2 kez yapılması önerilir.

5. Tırnak uzatan yöntemler: At kuyruğu bitkisi

– Tırnaklardaki yapısal bozuklukların giderilmesi için ve tırnakların hızla uzamasına yardımcı olmak için at kuyruğu bitkisi de kullanılabilir. Tırnak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan mineraller, silika ve kalsiyum içerir.

– Bir bardak suyun içerisinde at kuyruğu bitkisi kaynatılır. Ardından süzülür ve soğuması beklenir. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar tırnaklar içerisinde bekletilir. Ardından su ile durulanır.

– Uygulama her hafta düzenli olarak birkaç kez yapılabilir.

6. Tırnak uzatan kür: Domates

– Domates tırnakların daha hızlı uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda tırnak yapısının korunmasına yardımcı olur. Tırnakların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

– Domates A ve C vitamini içerir. Bu içeriği ile cilt yapısını da besler.

– Biraz Domates suyu ile bir fincan zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım tırnaklara uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır. Uygulamanın 10 dakika kadar yapılması yeterlidir.

– İşlem günde 2 kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir