Yan Karın Bölgesi Yağları Nasıl Erir: Simit Bölgesindeki Yağları Eritme Yolları

Yan Karın Bölgesi Yağları Nasıl Erir: Simit Bölgesindeki Yağları Eritme Yolları

karın bölgesindeki yağları eritme yolları
karın bölgesindeki yağları eritme yolları

Bölgesel zayıflama sürecine girenler iyi bilirler. Vücudun kilo vermesi en zor kısımları yan karın bölgesi veya simit bölgesi dediğimiz kalçanın hemen üstündeki bölgedir. Bu bölgeden kilo vermek gerçekten çok zordur ve kesinlikle iyi bir egzersiz, diyet ve beslenme stratejisini uyumlu bir şekilde birarada götürmek gerekir. Bu nedenle simit bölgesi yağlarını yakmak ve bel inceltmek için ne yapmak gerekir sorusuna sadece aç kalarak veya spor yaparak çözüm bulmak mümkün değildir. Bu yazıda beslenme, egzersiz ve diyet önerilerinden oluşan mükemmel bir kombinasyonu uygulayarak yan yağlardan kurtulabilirsiniz.

Yan Karın yağlarını eritme yolları şunlardır:

Karın bölgesi yağları nasıl eritilir: Karın bölgesi yağlarını eriten diyet

1.) En İyi Yan Yağları Eritme Diyeti: Kahvaltıdır

– Yan yağları eritmek için ne yemeli? Kahvaltı günü en önemli öğünüdür.  Kesinlikle atlanmaması gerekir. Kahvaltıda protein açısından zengin ve besleyici besinler tüketilmelidir. Bu besinlerin tüketilmesi tokluk hissi yaratır. Bu şekilde gün içerisinde daha az yemek yeme ihtiyacı hissedilir. Sabahları dilediğinizi yiyin ama öğle yemeğini ölçülü tutun. Akşam yemeğinde ise sadece sebze ve yağsız yoğurt ağırlıklı beslenin. 1 aya kadar form tuttuğunuzu göreceksiniz.

– Kahvaltıda özellikle yumurta, fıstık ezmesi, kuru meyveler ile sebzeler tüketilebilir. Mutlaka şekerli besinler tüketilmelidir. Şekerli besinler de iştahın kontrol edilmesine yardımcı olur.

2.) Karın bölgesini eritmek için ne yapmalı: Stres ve uyku düzeni

– Stres seviyelerinin mutlaka kontrol altına alınması gerekir. Bunun için yoga ve meditasyon gibi teknikler uygulanabilir.

– Uyku düzenine de dikkat edilmelidir. Her gün 8 saat uyunmalıdır. 8 saat uyku, vücudun dinlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda ruhsal sorunların da azalmasını sağlar.

3.) Yürüyüşle karın eritme

– Karın ve bel bölgesindeki kilolardan kurtulmak için düzenli yürüyüş yapılmalıdır. Her gün 30 dakika kadar tempolu yürüyüş ile hafif tempolu koşu yapılabilir. Ayrıca kardiyo ve ağırlık egzersizleri de önerilmektedir.

4.) Karın yağlarını eriten yiyecekler: Tam tahıllı besinler

– Tam tahıllı besinler beslenme düzenine mutlaka eklenmelidir. Özellikle yağsız et veya tavuk ile birlikte tüketilmelidir. Kahverengi pirinç, kepekli ekmek, kepekli makarna tüketilebilir.

5.) Su tüketimi

– Su tüketiminin mutlaka artırılması gerekir. Her gün 12 ile 14 bardak su içilebilir. Su tüketimi toksik maddelerin vücut dışına atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır.

6.) Karın yağlarını eriten egzersizler

– Yağların daha hızlı yakılması ve vücuttaki kas hacminin artması için düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. Her gün yürüyüş ve koşunun yanı sıra kardiyo egzersizleri de yapılabilir. Karın bölgesini çalıştıran egzersiz hareketlerine ağırlık verilmelidir.

7.) Lifli besinlerin tüketimi

– Lif açısından zengin besinlerin tüketilmesi sindirim sisteminin daha düzgün çalışmasını sağlar. Aynı zamanda kilo verme sürecini olumlu etkiler.

– Lif içeren taze sebze ve meyvelerin tüketilmesi önerilir.

 8.) Karın yağlarını eritmek için ne yapmalıyız: Kilo kontrolü ve motivasyon

– Her gün düzenli olarak tartılması önerilir. Bu şekilde kilo kontrolü sağlanır. Motivasyonun artırılması ve daha sağlıklı bilgi alınması için sabah aç karna tartılması önerilir.

9.) Risklerin farkına varılması

– Karın bölgesinde yağlanma bazı riskleri de beraberinde getirir. Kardiyovasküler hastalık, diyabet, tümör gibi durumlar nedeni ile oluşabilir ya da bu durumlara neden olabilir. Bu nedenle risklerin anlaşılması ve ideal kiloya düşülmesi için harekete geçilmesi gerekir.

Diğer Faydalı İpuçları

– Kadınlarda yaşlandıkça, özellikle menopozdan sonra kilo alımı görülür. Bunun nedeni hormonlardaki değişimlerdir. Kilo alımının engellenmesi için beslenme düzenine mutlaka dikkat edilmelidir.

– Uyku düzenine de dikkat edilmelidir. Her gün 8 saat kadar uyunması gerekir.

– Düzenli egzersiz alışkanlık haline getirilmelidir.

– Kahvaltı atlanmamalıdır. Her gün kahvaltıda besleyici gıdalar tüketilmelidir. Besleyici bir kahvaltı tüm gün iştahın artmasını engeller.

– Gün içerisinde sık ancak ufak porsiyonlarda yemek yenmelidir.

– Kalorili ve fazla yağlı ya da şekerli besinlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca işlenmiş gıdalar yerine taze ve evde hazırlanmış besinler tüketilmelidir.

– Karın yağlarından kurtulmak için kilo verilmesi gerekse de kesinlikle çok hızlı kilo verilmemelidir. Hızlı kilo verilmesi genel sağlığın bozulmasına ve bazı besin öğesi eksikliklerine neden olur.

Kilo vermek ve karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak için tüm bu önerilere dikkat edilmesi gerekir. Beslenme düzenine dikkat edilmesinin yanı sıra düzenli egzersiz de yapılmalıdır. Sıvı tüketimini artırılması ve lifli besinlerin daha fazla tüketilmesi tavsiye edilir. Uygun bir beslenme programı için bir diyetisyene de başvurulabilir. Peki yan yağları eritme diyeti diye özel bir diyet var mıdır? Malesef sadece simit ve bel yan bölgesini özel olarak eritecek bir bölgesel zayıflama diyeti yoktur. Yukarıda verilen tavsiyelere uymak bu manada gidilebilecek en iyi yoldur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir